1 2023-04-14 21:54:08Aktualności 2023
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Autorem znaczka, który w głosowaniu wygrał tegoroczny konkurs jest s. Agnieszka Kalata - serdecznie gratulujemy‼️ ☺️

Tegoroczne logo: tradycyjnie jest ono oparte na okręgu – symbol całości, jedności, kompletności i ograniczenia, stałości i cykliczności, wieczności i nieskończoności. W górnej części znajduje się napis: „43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę 2023”, a w dolnej hasło przewodnie tegorocznej Pielgrzymki: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Logo jest w kolorystyce granatowo-żółto-niebieskiej. Kolor niebieski najczęściej kojarzony jest z niebem i z wodą. Niebo jest miejscem przebywania Boga – nasze życie od Niego pochodzi i jest w Jego rękach, a woda, dzięki Jezusowi Chrystusowi, nabrała mocy uświęcania: „Niechaj ta woda przez Ducha Świętego otrzyma łaskę Twego Jednorodzonego Syna, aby człowiek stworzony na Twoje podobieństwo i przez sakrament Chrztu obmyty z wszelkich brudów grzechu, odrodził się z wody i z Ducha Świętego do nowego życia dziecka Bożego” (fragment modlitwy błogosławieństwa wody chrzcielnej podczas Wigilii Paschalnej). Człowiek przez udział w dziele zbawczym Jezusa Chrystusa, przez Chrzest Święty, staje się dzieckiem Bożym i członkiem wspólnoty Kościoła. Kolor żółty ma pozytywny charakter, kojarzy się z ciepłem, latem, wakacjami – przywołuje pozytywne emocje. Skupia uwagę na centralnej części, gdzie znajduje się grafika kościoła katedralnego. Katedra siedlecka, która jest pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, jest matką wszystkich kościołów w diecezji. Znajduje się w niej tzw. tron biskupa – symbol autorytetu biskupiego i jedności Kościoła lokalnego. Jest podwójnym znakiem. Ma przypominać biskupowi, że jest powołany do tego, aby służyć braciom, a nie aby jemu służono, ale także jest znakiem jedności w wierze Kościoła partykularnego zgromadzonego wokół biskupa, który wypełniając zadania nauczyciela, kapłana i pasterza, prowadzi lud Boży do Królestwa niebieskiego.
Grafika kościoła katedralnego jest opleciona niebieskim sercem symbolizującym Maryję. Serce, swoim specyficznym kształtem przypomina ikonę Matki Bożej Częstochowskiej z Dzieciątkiem Jezus na ręku, do której zmierza nasza Pielgrzymka. Przypomina również kontur naszej diecezji, która jest okalona dwoma rzekami: Bugiem – od strony wschodniej i Wisłą – od zachodniej.

To co ważne, wartościowe i cenne nosimy w sercu i chcemy tym żyć na co dzień. Takie miejsce w życiu chrześcijanina zajmuje Kościół i wiara. To w Kościele uczymy się miłości do Pana Boga, do siebie i do drugiego człowieka. To w Kościele otrzymujemy dar życia dziecka Bożego. Niech tegoroczna pielgrzymka będzie nam pomocą w rozwoju wiary i miłości do Boga, który żyje i działa w Jego Kościele. Niech Maryja – Matka Kościoła – wstawia się za nami i weźmie nas na nowo w swoją opiekę.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na logo 43. PPP na Jasną Górę, a były to siostry:
Marta Głowala
Dagmara Janaszek
Agnieszka Kalata
Patrycja Komoń
Ewa Makowska
Edyta Sweklej

oraz tym, którzy komentowali prezentowane projekty, a zwyciężczyni jeszcze raz gratulujemy!
 

Komentarze dodaj
Aga
2023-04-15 22:14
Dziękuję
Graffi
2023-04-14 22:54
ładny projekt - gratuluję autorce wygranej

Powiązane wiadomości:
Konkurs na znaczek 43.PPP - nadesłane projekty
Konkurs na znaczek 43.PPP
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
img
Mały poradnik pielgrzyma2018-06-01 13:08:40
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
02131947
do wyjscia 43PPP: